Elinizde yüklü bir meblağ varsa ve kendinize göre bir iş yapmak istiyorsanız 100.000 TL’lik iş fikirleri hakkında daha detaylı bilgi edinip hemen işin başına geçebilirsiniz. Peki neler yapabilirsiniz?

2018’in Yeni Fikirleri İçin : https://marka-listesi.com/2018-icin-is-kurmak-isteyenlere-fikirler/

Öncelikle küçük esnaf olarak tabir edebileceğimiz ayak müşterisi ile çalışılan her işi yapabilirsiniz. Kendinize ait ufak bir market açabilir ya da gayrimenkul ofisi kurabilirsiniz. Ayrıca çiğ köfteci ya da bir pide salonu da düşünebilirsiniz. Üstelik pastane ya da kafe gibi müşterisi hiç bitmeyen bir sektöre de yönelebilirsiniz. Bunlarla birlikte daha profesyonel sektörlere yönelmek istiyorsanız e-ticaret ya da rent a car için de kendinize ofisler açabilirsiniz. Saydıklarımızın hiç biri çekici gelmediyse franchising adı altında birçok markanın alt bayiliğini de üstlenebilirsiniz.

100.000,00 TL bugünün şartlarında hatırı sayılır bir iş açmanız için size yeterlidir. O sebeple de yeni bir girişimcilik atağında bulunabilir ve içinizden ne gelirse yapabilirsiniz. Ancak burada da Burger King ya da Mercedes gibi dünyanın her tarafında iş yapan markalara henüz çok uzak olduğunuzu bilmelisiniz. Çünkü sözüm ona Burger King bayisi olabilmek için cebinizde en az 500.000,00 TL bulundurmanız gereklidir. Mercedes ise bunun en az birkaç katını sizlerden talep edecektir. Bu yüzden siz iyisi mi daha çok esnaflaşabileceğiniz bir sektörde kendinize bir yer bulmaya çalışın. Bu şekilde en azından kendi işinizin garantisi yine siz olursunuz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.